UPSKILL MATH PLUS

Learn Mathematics through our AI based learning portal with the support of our Academic Experts!

Learn more
Ram bought 133 apples in which he gave 2 to his friend. If the cost of one apple is 21 rupees, what is the amount for the number of apples that Ram has after giving to his friend?
 
The amount for the apples that Ram has after giving to his friend \(= ₹\).