PDF chapter test TRY NOW

A fruit-seller buys 9 kilograms of apples per day for Rs.459 for the first 4 days of the week. For the remaining 3 days of the week, the fruit-seller buys 8 kilograms of apples per day for Rs.272. Altogether, he sells the apples for Rs.74 per kilogram. In this case, find the profit or loss incurred.
 
 = Rs.
1